Новини

    Звіт директора школи про роботу в 2018-19 н.р.

    Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підбити підсумки роботи колек­тиву школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018/19 н. р.

    На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора Росоховатської ЗОШ І-ІІ ступенів перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування школи щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено за загальних зборах у червні 2012 р.

    Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.



     

    I.   Загальна інформація про школу

    Росоховатська загальноосвітня школа I—II ступенів є колективною власністю Іллінецької районної ради Вінницької області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти, молоді і спорту РДА, якому делеговані відповідні повноваження.

    Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1964 p., земельна ділянка, яка належить школі, має площу 2,3 га.

    У 2018 /19 н. р. в школі працювали 8 педагогічних працівників і 4 працівники із числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершили 23 учні у 5 класах, середня наповнюваність класів становить 5 учні.

     

    II.  Кадрове забезпечення

    У 2018/19н. р. штатними працівниками школа була забезпечена на 100 %. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів (у тому числі обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики.

    Час диктує все нові й нові вимоги до вчителя, тому необхідним для педагога нині є вміння пра­цювати з комп'ютером, оргтехнікою. Перспектива в освіті така, що учитель, який не володіє навичками роботи на комп'ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам і не зможе ефективно забезпечувати на­вчально-виховний процес з учнями.

    Чотири члени колективу мають вищу кваліфікаційну категорію, що говорить про значний досвід роботи.

    Школа укомплектована педагогічними кадрами, за винятком таких дисциплін:музика, образотворче мистецтво, трудове навчання.

    Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить 15 год.

     

    Ш. Методична робота

    У школі діє система методичної роботи. її сітка створена на діагностичній основі. Педколектив продовжує працювати над проблемою «Удосконалення сучасного уроку на основі творчого розвитку особистості вчителя та учня». Керівництво методичною роботою здійснювала методична рада.

    До реалізації завдань методичної роботи ак­тивно залучаються вчителі, які мають вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних,  творчої та ініціативної груп. За їх активної участі проходять предметні тижні, педради. В організації на­уково-методичної роботи з педагогічними кадрами школи результативно використовуються можливості шкільного методичного куточка, де сконцентровані нормативні документи про освіту, зразки підручників, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного вчителя, матеріали діяльності шкільних методичних об'єднань і творчих груп, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп'ютер, копіювальна техніка) тощо.

    У школі працювала творча група. Результативною була їх робота. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділилися досвідом роботи, зріс рівень їхньої педагогічної майстерності. Як результат — дещо підвищився рі­вень навчальних досягнень учнів школи.

    Широко впроваджуються в практику роботи вчи­телів інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто вчиться, 3 кожним роком нові технології на уроках застосовує все більше і більше педагогів школи, У навчально-виховному процесі використовуються проектно-рефлексивні, модульні, технології продук­тивного навчання.

    У 2018/19 н. р. атестувалося 2 учителі – Завальний В.В., вчитель математики, фізики. За ре­зультатами атестації учителю встановлено «вищу кваліфікаційну категорію» та Бринюк Р.С. – учитель початкових класів, якій районною атестаційною комісією було підтверджено «вищу кваліфікаційну категорію».

    Педагоги школи активно залучаються до роботи в районних семінарах, методоб’єднаннях.

    Аналіз якісного складу та освітнього рівня педаго­гічних працівників школи дозволяють зробити висно­вок про можливість проведення навчально-виховного процесу на високому рівні.

     

    IV. Навчальна діяльність учнів

    Протягом 2018        /19н. р. робота педколективу була спрямована на особистісно зорієнтоване навчання і виховання школярів.

    Велика увага в школі приділяється включенню всіх дітей у освітній процес. Станом на 1 вересня 2018р. в школі навчалося 26 учні, закінчили навчальний рік – 23 учні. Вибуло 3 учні. Учні 4 класу складали ДПА.

    Учні нашої школи є традиційно активними учасниками шкільних предметних олімпіад, учениця 7 класу Завальна Наталія зайняла 3 місце у районному етапі Всеукраїнського конкурсу ім.. Т.Г. Шевченка.

    За підсумками навчального року учні школи про­демонстрували такий рівень навчальних досягнень. Із 20 атестованих учнів 4-8х класів достатній рівень показали 5 учнів (25%), середній — 13 учнів (65%), високий — 2 учень (10 %).

    Якісний показник по школі становить 62,6%.

    Учениця 7 класу Завальна Наталія та учень 4 класу Коцюк Максим нагороджені Похвальним листом за високі досягнення у навчанні.

     

    V. Виховна та позакласна робота

    Педагоги школи усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав і свідомого виконання обов'язків у значній мірі залежить від пра­вильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її само­вихованню й самореалізації, спрямування у своїй дія­льності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно з такими орієнтирами:

      Ціннісне ставлення до себе

      Ціннісне ставлення до природи

      Ціннісне ставлення до суспільства та держави

      Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей

      Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

      Ціннісне ставлення до праці

    На­ша школа брала участь і продемонструвала активність та відмінні результати у проведенні:

      Дня Перемоги;

      заходів пам'яті жертв Голодомору;

      свята «Андріївські вечорниці»;

      День Захисника Вітчизни;

      Річниця Революції Гідності;

      заходів пам’яті Героїв Небесної Сотні;

      конкурсів малюнків;

      свята «Урожаю»;

      свята «Квітів»;

      свята «Хліба»;

      конкурсу новорічних газет;

      заходів до Дня народження Т.Г. Шевченка

      фестивалях «ДЮІР», «ДЮП».

    Активним у житті школи було учнівське само­врядування. У навчальному закладі діє система само­врядування «Шкільний парламент». При парламенті діють міністерства:

      «Освіти»;

      «Внутрішніх справ»;

      «Милосердя»;

      «Екології»;

      «Охорони здоров’я»;

      «Прес-центр».

    Силами активістів парламенту під керівництвом Грищук Г.П. та з допомогою вчителів, класних керівників були організовані шкільні вечори: зустрічі Нового року, «День Святого Вален­тина», «Свято 8 березня».

    Члени учнівського самоврядування систематично перевіряли робочі куточки в класах, стан вологого прибирання на перервах, стан озеленення школи. Згідно з планом, щопонеділка проводилися загальношкільні лінійки, де учні звітувалися щодо стану чергування по школі, за проведену роботу. Підсумок роботи шкільного самоврядування висвітлювався на сайті школи, в районній газеті «Трудова слава».

     

    VI. Правовиховна робота

    У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання:

      тематичні загальношкільні лінійки та класні години;

      лекції, бесіди на правову тематику;

      анкетування;

      уроки правознавства;

      олімпіади з правознавства;

      індивідуальні бесіди з учнями;

      батьківські лекторії;

    За звітній період не траплялися випадки протиправної поведінки учнів, пропусків занять без поважних причин немає, що є наслідком постійної профілактичної роботи в школі.

     

    VII.        Соціальний захист

    Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в школі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кіль­кість дітей у них становить:

      із малозабезпечених сімей — 6;

      із багатодітних сімей — 8.

    Ці діти постійно перебувають у центрі уваги ад­міністрації школи.

    Деякі діти пільгових категорій за кошти район­ного бюджету мають змогу оздоровитися в дитячих оздоровчих таборах державного значення. Також за бюджетний кошт одна дитина (Бровінська Дарина  - 4 клас) пільгових категорій з мало­забезпечених сімей щоденно отримує безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. Учням початкових класів та 6-8 класів здешевлювалося харчування коштами благодійної допомоги.

    VIIІ. Профорієнтаційна робота

    Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору профе­сії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють позакласні виховні заходи.

    Ґрунтовна профорієнтаційна робота з учнями, високий рівень підготовки випускників мають такі результати: за минулий навчальний рік усі дев'ятикласники визначилися з подальшим на­вчанням, із них 5 продовжили вчитися у коледжах, два – ПТУ, один – ЗОШ І-ІІІ ступенів.

     

    IX.          Співпраця з батьками

    Виховання учня в школі та сім'ї — щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних із професійним сві­том, захопленнями своїх дітей, родинними святами.

    Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спіл­куються з родиною. Свої висновки вони заносять до зошитів взаємозв’язку.

    Однією з традиційних форм роботи з батьками в школі є батьківські лекторії. Тематика лекцій під­бирається з урахуванням вікових особливостей дітей.

     

    X. Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників

    Медичне обслуговування учнів і працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.

    Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до ре­зультатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи, у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнюються списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі.

    Працівники  школи щорічно проходять поглиблений медичний огляд у березні.

    Працівник їдальні проходить медичний огляд двічі на рік.

    Огляди проводяться за власний рахунок. На проходження медичного огляду кожному пра­цівнику школи виділяється два дні. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються в школі.

    Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей під час перебування в школі. Організація харчування учнів закладу регламентується Законами України та іншими нормативними до­кументами. Гаряче харчування учнів  2, 4-х класів проводиться згідно з графі­ком на 1-й великій перерві, а 6-8 класів –  на другій великій перерві у їдальні школи.

    Цікавими оздоровчими заходами в школі є про­ведення традиційного Дня здоров'я, тижні БЖД та фізкультури і спорту. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «Заходи, спрямовані на збереження життя і здоров'я дітей», де запланована робота оздоровчого характеру з класом.

    Цього року дозволу на відкриття табору СЕС, за результатами аналізів води, не дала.

     

    XI. Стан охорони праці та безпеки життєдіяль­ності

    Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму ді­тей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріо­ритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух»,

    «Про пожежну безпеку», Державних санітарних пра­вил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-вихов­ного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначаєть­ся відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, створено службу з охорони праці, сплановані відповідні заходи.

    На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.

    У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщені кілька стендів на теми безпечної поведінки. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорі.

    Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться на­лежна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, велася відповідна робота з учителями.

     

    XII. Фінансово-господарська діяльність

    Будівля школи прийнята в експлуатацію більше 50 років.  Тому потребує капітального ремонту дах приміщення школи, стеля веранди школи та веренда шкільної їдальні. Але, незважаючи на її вік і зношеність, адміні­страція школи разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, під­триманню її в робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти, молоді і спорту РДА. Протягом навчального року сис­тематично велася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи, однак техпрацівникам заробітна плата часто виплачувалась з порушенням термінів виплат.

    За ра­хунок благодійних коштів батьків здійснено ремонт  шкільних приміщень та  класних кімнат до навчального року.

    Працівниками централізованої бухгалтерії шкіл району планово проводиться інвентаризація майна. Зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.

    Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти. Огорожа завжди пофарбована. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.

    Повноцінна під­готовка нашої школи до нового навчального року стає проблематичною через брак коштів. Дирекція школи намагатиметься використати для цього всі можливі резерви, спонсорські та позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт.

    XIІІ. Управлінська діяльність

    Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішкільного контр­олю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників на­вчально-виховного процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та вза­ємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

    У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загально­освітнього навчального закладу. Використовуючи мережу Інтернету, стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки Укра­їни, обласного департаменту освіти, сайтами обласних інститутів безперервної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими докумен­тами і навіть їх проектами.

    Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і по­дальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливі­ші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невико­ристані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.

    Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом навчально-виховного процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, тощо. Аналіз ре­зультатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять.

    Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва на­шою школою є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється та­кий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються. Директор школи в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, ви­робляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подаль­шому реалізується.

    Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля позитивного кінцевого результату. Завдяки такому стилю керівництва в школі наявне творче вирішення справ; переважають такі методи, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується зі справедливістю, спілкування ввічливе, рідко з нотками наказування. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих директор має бачити насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

     



    05.06.2019 | Aдмін

    Вернутись назад